38. SVK RALLY Příbram 2017

01.11.2017 21:32

Když jsme se rozhodovali, co budeme dělat o víkendu 7.-8.října, mohli jsme si vybrat ze 2 akcí - zúčastnit se rally Kramolín a nebo vyrazit na Rally Příbram. Hádáte správně, zvolili jsme možnost "je to sice dál, ale za to horší cesta...".

Přípravy na příbramskou soutež probíhaly několik dní dopředu, jelikož jsme nechtěli nic podcenit. Počasí slibovalo slunečné dny, ale i možnost přeháněk a tak jsme chtěli být připraveni na všechno. Rally Příbram je známá svou náročností, ale i nevyzpytatelným počasím.
Ve středu večer jsme si převzali startovní číslo 125, nastudovali mapy a následující 2 dny jsme prozkoumávali rychlostní zkoušky vedoucí kolem Příbrami, Rožmitálu a zavítali jsme i nedaleko Sedlčan. Protože jsme se rozhodli startovat ve třídě Pravidelnost, čekal nás těžký úkol - jet tak, abychom se v závodě trefili do přesně stanoveného času. Tato disciplína vyžaduje opravdu velkou dávku soustředění, přesné počítání a naprosté souznění trojice auto-řidič-navigátor.
Nikoho tak nepřekvapila velká nervozita, která panovala v celém týmu před startem do první rychlostní zkoušky. Bylo chladno, foukal silný vítr a po deštivé noci byla trať uklouzaná a místy hodně nepředvídatelná kvůli spadanému listí. Nicméně nejsme z cukru a ostudu jsme udělat nechtěli, takže jsme od začátku nasadili svižné tempo a pečlivě odpočítavali důležité vteřinky.


Celá sobotní etapa utekla jako mávnutím kouzelného proutku a když jsme zavoďáka odevzdávali do uzavřeného parkoviště, drželi jsme pomyslnou 4 příčku.

Nedělní ráno nás přivítalo ještě větší zimou než v sobotu a předpovědí děště. Byli jsme rozhodnutí zabojovat o podiové umístění a nedat soupeřům nic zadarmo. Rychlostní zkoušky byly rychlé, místy rozbité a náročné, ale svoji krásou nám to rozhodně vynahradily! Když jsme přijížděli do cíle na příbramské náměstí, byli jsme šťastní, že jsme tak náročný závod v pořádku zvládli dojet.  Neměli jsme vůbec ponětí o tom, jaké umístění na nás čeká. A tak, když jsme se vyhoupli na cílovou rampu, třpytící se poháry za 3.místo byly sladkou tečkou za všechno to úsilí. Mise splněna!